راهنمای خرید آنلاین

شرکت ذخیره شاهد

راهنمای خرید آنلاین

شرکت ذخیره شاهد

راهنمای خريد واحد سهمی موسسه اندوخته شاهد

به حول و قوه الهی و به مدد پشتکار و زحمات بی وقفه همکاران خدوم شرکت ذخیره شاهد، سرانجام در ماههای پایانی سال 94 یکی از مهمترین برنامه های شرکت که خرید آنلاین بود، محقق گردید. به همین منظور راهنمای آموزشی خرید واحد سهمی تهیه گردیده که در آن به انواع شيوه هايي كه شما اعضاي محترم موسسه اندوخته شاهد مي توانيد با استفاده از آن نسبت به افزايش ميزان سرمايه گذاري خود اقدام نمائيد پرداخته شده است.
الف : راهنماي خريد آنلاين
با توجه به جديد بودن فرآيند خريد آنلاين در اين راهنما سعي مي شود با زباني ساده مراحل خريد آنلاين شرح داده شود.
شما جهت خرید آنلاين واحد سهمی موسسه اندوخته شاهد از دو طریق می توانيد اقدام نمایيد:
1- خرید واحد سهمی از محل واریز وجه
2-  خرید واحد سهمی از محل مطالبات
1- خرید آنلاين واحد سهمی از محل واریز وجه نقد:( واریز وجه از طریق درگاه اینترنتی در پرتال اعضا)
شما در صورت دارا بودن كارت فعال بانكهاي عضو شتاب و دانستن رمز دوم كارت خود مي توانيد جهت خرید واحد سهمی به صورت آنلاین از طریق سایت شرکت اقدام نمایيد. مراحل خرید در تصاویر زیر نمایش داده می شود:
ابتدا آدرس اینترنتی سایت شرکت ذخیره شاهد www.zakhireh.co.ir را در مرورگر اینترنتی وارد نمایید و وارد صفحه اصلی سایت شوید. از قسمت سمت راست صفحه آیکون «ورود به پرتال اعضا» را انتخاب نمایید.

Portal-ozviyat-img

با انتخاب این آیکون صفحه زیر نمایش داده می شود. شما می بایست کدملی خود را در این قسمت درج نمایید:

a1

در صورتی که پس از وارد نمودن کد ملی با پيغام «كد ملي شما در سيستم يافت نشد» مواجه شويد مي بايست با همراه داشتن مدارک شناسایی خود به یکی از دفاتر بنیاد شهید مراجعه نمایید؛ در غير اين‌صورت با انتخاب دکمه ورود، صفحه زیر برای شما باز می شود: 

a2

از منوهای موجود گزینه «خرید واحد سهمی» را انتخاب نمایید. پس از انتخاب این گزينه وارد صفحه بعد می شوید:

a3

مبلغ مورد نظر را در قسمت مبلغ درخواستی وارد  و دکمه محاسبه را انتخاب نمایید. با انتخاب این دکمه ريز محاسبات خريد براي شما نمايش داده مي شود. پس از مطالعه آن در صورت موافقت می بایست با كليك نمودن در كادر پايين جدول محاسبات،فرآیند خرید را تایید و در آخر، گزینه پرداخت را در انتهاي صفحه انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه به صفحه بانک منتقل می شوید:
5

مشخصات کارت خود را در محل های مربوطه وارد و دکمه پرداخت را انتخاب نمایید. پس از این مرحله صفحه رسيد پرداخت برای شما باز می شود:
6

در این صفحه اطلاعات واریزی خود را مشاهده می‌کنید.
به منظور كامل شدن فرآيند خريد حتماً در اين صفحه گزينه تكميل خريد را انتخاب نماييد در اين صورت صفحه زير براي شما نمايش داده مي شود كه مي توانيد شماره پيگيري را براي خود يادداشت فرمائيد.
7

2- خرید آنلاين واحد سهمی از محل مطالبات:
موسسه اندوخته شاهد این فرصت را در اختیار شما قرار داده است تا در صورتی که دارای شرایط مورد نیاز و علاقه مند به سرمایه گذاری می باشيد، بتوانيد با تبدیل مطالبات خود به واحد سهمی نسبت به خرید واحد سهمی اقدام نمایيد. مراحل خرید آنلاين واحد سهمی از محل مطالبات نیز همانند خرید از محل واریز می باشد. شما می توانید با مراجعه به پرتال اعضا و انتخاب گزينه «خرید از محل مطالبات» نسبت به خرید اقدام نمایید.در صفحه ای که پس از این مرحله برای شما نمایش داده می‌شود ابتداء گزينه سطح خرید و سپس دکمه محاسبه را انتخاب نمایید. پس از مطالعه آن در صورت موافقت می بایست فرآیند خرید را تایید نمایید و در آخر گزینه تبديل مطالبات را کلیک کنید. بلافاصله پس از تكميل درخواست، خرید واحد سهمی از محل مطالبات برای شما صورت می گیرد.

ب : راهنماي ساير شيوه هاي خريد واحد سهمي
1مراجعه حضوری به بانک و واریز وجه از طریق شعب به حساب یا حسابهایی که از سوی موسسه اندوخته شاهد اعلام شده است:
شما می توانيد مبلغ مورد نظر را از طریق بانک اقتصاد نوین به شماره حساب 1-1515151-850-102 به نام موسسه اندوخته شاهد واریز و یا با استفاده از شماره شبای 480550014785001515151001  IR از طریق بانکهای دیگر نسبت به واریز وجه اقدام نمایيد. پس از واریز وجه لازم است حتماً با همراه داشتن مدارك هويتي و فيش واريزي به نزدیکترین بنياد شهيد محل سكونت خود مراجعه و نسبت به تكميل فرم خريد اقدام نماييد.
2- واریز وجه از طریق دستگاه ATM: پس از واریز وجه شما می بایست با همراه داشتن مدارك هويتي و رسید چاپی به نزدیکترین بنياد شهيد محل سكونت خود مراجعه و نسبت به تكميل فرم خريد اقدام نماييد. به دلیل مخدوش شدن رسید چاپی که از طریق دستگاه ATM دریافت می گردد، می بایست در اولین فرصت یک کپی از آن تهیه نمایید.
3- ارائه وكالت كسر از حقوق به بنياد شهيد براي اعضاي حقوق بگير بنياد
همسران حقوق بگير بنياد شهيد مي توانند با ارائه وكالت نامه با دو روش زير نسبت به سرمايه گذاري و خريد واحد سهمي در موسسه اندوخته شاهد اقدام نمايند:
الف: خريد اقساطي بدون بهره به ميزان 5 ميليون ريال با اقساط 20 ، 12 و يا 5 ماهه. همسران شهدايي كه جهت اعطاي تسهيلات مذكور به اين شركت معرفي شده اند تا كنون مشمول دريافت 3 دوره سود و نيز افزايش سرمايه 49/8 درصدي گرديده اند.
شايان ذكر است هر همسر شهيد فقط يكبار مي تواند از اين تسهيلات استفاده نمايد.
ب: كسر ماهانه از حقوق و خريد ماهانه به هر مبلغ و تعداد اقساطي كه همسر شهيد متقاضي آن باشد.
ج: شركت تلاش دارد ساير روشهاي ممكن براي تسهيل امر خريد را شناسايي نموده و به كار ببندد لذا اين شركت از پيشنهادات شما در اين خصوص استقبال مي كند. ضمناً در صورت هر گونه تغيير در شيوه‌هاي خريد، مراتب از طريق سايت شركت ذخيره شاهد اطلاع رساني خواهد شد.