تاریخچه شرکت

شرکت ذخیره شاهد

شرکت ذخیره شاهد در سال 74 توسط شرکت شاهد به‌منظور انجام امور سهام فرزندان معظم شهدا و آزادگان تأسیس گردید. در سال 84 هم‌زمان با ورود شرکت شاهد به بورس و عضویت اکثریت سهامدار در مؤسسه اندوخته شاهد، این شرکت به مؤسسه اندوخته شاهد فروخته شد. لذا از سال 84 تا كنون وظیفه‌ی اصلی شرکت ذخیره شاهد ، انجام امور اعضا و اجرایی نمودن سیاست‌های ابلاغی از سوی مؤسسه اندوخته شاهد در ارتباط با امور سهام اعضای محترم بوده است.
گفتنی است كه به‌منظور رفاه سهامداران و عدم نیاز به مراجعه آنها به دفتر مرکزی شرکت یا مرکز استان در بدو تشکیل شركت شاهد، امور صغار و سپس واحد اشتغال ادارات بنیاد شهید عهده دار امور اجرایی و ارتباط با سهامداران شدند. از سال 80 نیز جهت ایجاد هماهنگی بیشتر و ارتباط نزدیکتر با سهامداران، در تمامی مراکز استانها نمایندگان و در تمامی شهرستانها نیز رابطین شرکت که غالباً ازفرزندان معزز شهدا می باشند استقرار یافته‌اند.
در حال حاضر اطلاع رسانی و ارتباطات اعضا با شركت با استفاده از اطلاعات سیستم جامع شرکت، توسط سایت اینترنتی، تلفن گویای هوشمند و سامانه پیام کوتاه هوشمند شرکت ذخیره شاهد قابل انجام می‌باشد.
عمده فعالیتهای شركت ذخیره شاهد:
1 - اطلاع رسانی و پاسخگوئی به اعضاء محترم : طبق قانون و عرف شركتهای تجاری و بورسی ، معمولاً پاسخ به سهامداران صرفا به دفتر مركزی شركت ها و چند خط تلفن محدود می شود. ولی در شركت ذخیره شاهد این خدمات بسیار متفاوت و وسیعتر است و به شرح ذیل عمل می شود :
الف ) در هر مركز استان یك نماینده و در هر اداره بنیاد شهید شهرستانها رابطی از سوی شركت برای پاسخگوئی به اعضاء محترم فعال می باشد كه این عزیزان به نمایندگی از مؤسسه پاسخگوی اعضاء محترم هستند.
ب ) تلفن گویای شركت با قابلیتهای متنوع و منحصر بفردی پاسخگوی اعضاء محترم است كه در حال حاضر به طور متوسط هر ماه حدود 2600 مورد مراجعه به آن صورت می گیرد.
ج ) سایت اینترنتی شركت با آخرین اخبار از شركت و قیمت سهام شاهد در بورس و آخرین موجودی و برداشتهای اعضاء محترم ماهانه حدود 2500 مراجعه كننده دارد.
د ) سامانه پیام كوتاه هوشمند شركت با هدف ارتباط دوسویه و مستمر و دقیق با اعضاء محترم ایجاد گردیده كه ماهانه حدود 2000 ورود به این سامانه ثبت و ضبط می گردد.
ه ) بنر و بروشورهای اطلاع رسانی تهیه و در اختیار اعضاء محترم قرار می گیرد .

2- خرید واحد سهمی

اعضا جهت افزایش میزان سرمایه گذاری خود در موسسه اندوخته شاهد می توانند به دو طریق اقدام به خرید واحد سهمی نمایند:

 2-1 - در صورتی که عضو با واریزی شخصی نسبت به خرید واحد سهمی از محل واریز (بصورت نقدی و آنلاین) اقدام نماید.

خرید واحد سهمی از محل واریز( بصورت نقدی و آنلاین)

خرید واحد سهمی از محل واریز به دو صورت امکان پذیر است.

  • خرید واحد سهمی بصورت آنلاین
  • خرید واحد سهمی به صورت نقدی

خرید آنلاين واحد سهمی از محل واریز وجه نقد:( واریز وجه از طریق درگاه اینترنتی در پرتال اعضا)اعضا در صورت دارا بودن كارت فعال بانكهاي عضو شتاب و دانستن رمز دوم كارت خود مي توانند جهت خرید واحد سهمی به صورت آنلاین از طریق سایت شرکت( پرتال اعضا) اقدام نمایند. 

در خرید واحد سهمی به صورت نقدی اگر مبلغ واریزی متعلق به یک عضو باشد خرید انفرادی و در صورتی که متعلق به بیش از یک نفر باشد خرید گروهی می باشد.

خرید واحد سهمی از محل واریز به صورت نقدی (انفرادی)

اعضا می بایست پس از واریز وجه به شماره حساب 1-1515151-850-102 بانك اقتصاد نوین شعبه آفریقا كد 102 و یا شماره شبای 480550014785001515151001 IR به نام موسسه اندوخته شاهد، به همراه مدارك هویتی و فیش واریزی به بنیاد شهید محل سكونت خود مراجعه و نسبت به تكمیل فرم خرید اقدام نمایند.

2-2- زمانی که نسبت به تبدیل تمام یا بخشی از مطالبات خود به واحد سهمی اقدام نماید خرید واحد سهمی از محل مطالبات انجام می گردد.

خرید واحد سهمی از محل مطالبات: به این منظور اعضا می بایست با مراجعه به سایت شركت در قسمت پرتال اعضا نسبت به ثبت درخواست تبدیل مطالبات به واحد سهمی اقدام نمایند. در اثر این اقدام سود سالهای گذشته فرد تبدیل به سهام جدید می‌گردد.
3- فروش واحد سهمی: 
به حول و قوه الهی شركت ذخیره شاهد توانسته در سال گذشته علاوه بر به روز رساندن فروش واحد سهمی اعضا، نسبت به حفظ سرمایه های اعضا نیز اقدام نماید در این راستا ترتیبی اتخاذ شده تا اعضای محترم قبل از تكمیل فرم فروش واحد سهمی با مراجعه به رابطین یا نمایندگان این شركت مستقر در ادارات بنیاد شهید مراجعه و اخذ مشاوره لازم با آگاهی كامل تصمیم گیری نمایند. در گذشته فروش واحد سهمی در زمان طولانی تری صورت می گرفت كه اكنون به آن سرعت بیشتری داده شده و هر 15 روز یكبار انجام میشود.

شركت ذخیره شاهد در تلاش است در آینده ای نزدیك روند فروش سهام را بصورت الكترونیكی اجرایی نماید تا پروسه با سرعت بیشتری اجرایی شود.
4- پرداخت سود سالیانه: اعضای محترم می توانند در طی دوره اعلام شده در جدول زمانبندی پرداخت سود هر ساله با مراجعه به سایت شركت ذخیره شاهدwww.zakhireh.co.ir در پرتال اعضا قسمت درخواستها برای دریافت سود خود ثبت نام نمایند تا در موعد های اعلام شده سود درخواستی به حساب آنها واریز ‌گردد. در خصوص اعضایی كه تعداد سهام كمتری دارند توصیه می شود از گزینه تبدیل مطالبات به سهام استفاده كنند تا در آینده و دوران بازنشستگی از سود بیشتری برخوردار باشند . در این موارد با درخواست عضو كل مطالبات به سهام جدید تبدیل می‌شود.
عضویت همسران شهدا
جهت قدردانی از مجاهدت‌های زینب‌گونه‌ی همسران مكرم شهدا و تأمین آتیه و ایجاد استقلال مالی در آینده، مرحله اول طرح خداپسندانه ی عضویت همسران معظم شهدا در موسسه اندوخته شاهد در سال 1391 آغاز گردید.برای هریك از همسران مكرم شهدایی كه حقوق از بنیاد شهید دریافت می نمایند معادل 5 میلیون ریال واحد سهمی موسسه اندوخته شاهد به نرخ 1351 ریال تخصیص داده شد كه هم به حول وقوه الهی بازدهی مناسبی داشته است و تاكنون حدود 51127 نفر به عضویت موسسه درآمده اند. با توجه به سودآوری مناسب این طرح انتظار می‌رود اكثریت همسران از این طرح استقبال نمایند ولیكن متاسفانه به دلیل عدم اطلاع رسانی و مشاوره مناسب تاكنون حدود درصد این عزیزان پروسه عضویت را تكمیل نموده اند. شركت ذخیره شاهد با اطلاع رسانی مناسب تمام تلاش خود را جهت عضویت نمودن كلیه همسران شاهد فراهم كند تا با تكمیل پروسه ثبت نام از سهام مربوطه و سود سالیانه آن برخوردار شوند.